Breu descripció


Vols informació?

El Metacercador d´Informació Sanitària


El Metabuscador

Loading

dimarts, 19 d’abril de 2011

Alerta farmacèutica relativa a bisfosfonats i risc de fractures atípiques de femur !






Adjuntem la nota informativa adreçada a professionals sanitaris que ha emès l'Agència Espanyola de Medicaments i Productes Sanitaris (AEMPS) relativa a I'increment del risc de fractures atípiques de fémur i l'ús de bisfosfonats.


En aquesta nota I'AEMPS recomana als professionals sanitaris relacionats amb el seguiment dels pacients tractats amb aquests medicaments el següent:


1.- Examinar les dues extremitats en pacients tractats amb bifosfonats que puguin presentar una fractura atípica femoral, ja que sovint son bilaterals.

2.- Valorar la suspensió del tractament amb el bisfosfonat d'acord a la situacio clínica del pacient, en cas que se sospiti l'aparició d'una fractura atípica

3.- Reavaluar periódicament la necessitat de continuar el tractament amb bisfosfonats en cada pacient, particularment després de 5 anys de tractament
  
    


Vols més informació de qüalitat i relacionada amb els bifosfonats i l´osteoporosi ?

Article de hemos leido
.
.
.
.
..